terapia online

Konsultacje online, czyli przez internet, pozwalają na pracę bez względu na odległość jaka dzieli Cię od gabinetu. Oszczędzają czas potrzebny na przemieszczanie się, ułatwiają spotkanie osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, pozwalają unikać ryzyka zarażenia się podczas drogi, pobytu w poczekalni i w czasie samej sesji. Spotkanie online wielu osobom daje większe poczucie dyskrecji niż spotkanie w gabinecie stacjonarnym.

Ludziom mieszkającym poza granicami Polski spotkania online dają możliwość kontaktu w ojczystym języku. Rozmowa o sprawach trudnych i ważnych, jest łatwiejsza, kiedy można ją prowadzić w swoim języku. Znaczenie ma tutaj także rozumienie kontekstu kulturowego, historii dzieciństwa, sposobu wychowania, sposobu myślenia rodziców. Dla polskiego psychologa specyfika doświadczeń Polaka będzie zwykle łatwiej zrozumiała.

Jak przygotować się do spotkania przez internet? Do przeprowadzenia spotkania wystarczy komputer, tablet lub smartfon. Potrzebny jest też program umożliwiający wideo rozmowę. Takie programy to np.: Skype lub WhatsApp.

Mając urządzenie takie jak laptop, smartfon lub tablet, z zainstalowanym programem Skype lub WhatsApp, możesz połączyć się ze mną przez internet i odbyć sesję poprzez połączenie video. Przydatnymi dodatkami mogą okazać się słuchawki i statyw do trzymania smartfonu – ale nie są one niezbędne.

W celu umówienia się na konsultację on-line, skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo. Umówimy wygodny termin i przekażę Ci dane potrzebne do nawiązania połączenia.


Mój telefon to: +48 513-226-274,
adres email to: kontakt@psychologwitold.pl


Dane do przelewu bankowego to: Psycholog Witold Wiśniewski,
mBank 40 1140 2004 0000 3902 7712 5098

UWAGA. Konsultacja on-line nie jest wystarczającym wsparciem dla osób, które aktualnie są w głębokim kryzysie emocjonalnym, myślą aktualnie o samobójstwie, skrzywdzeniu siebie lub innych. W takiej sytuacji proszę Cię o natychmiastowy kontakt z lekarzem psychiatrą. Nawet, jeśli będzie to lekarz obcojęzyczny.

rekomendowane interwencje

Rekomendowane interwencje psychologiczne. Jakiej terapii szukać?

Chciałbym wam powiedzieć o tym, że istnieją zalecenia, dotyczące tego jaki, rodzaj i metoda terapii, najskuteczniej pomoże nam w dolegliwościach, które nas dotyczą. Z artykułu dowiecie się o tym, gdzie takie zalecenia znaleźć? A także o tym, kto je stworzył?   Są różne rodzaje zaburzeń psychicznych. Dla przykładu, najczęstsze w Polsce to: 1. Nadużywanie alkoholu –
CZYTAJ WIĘCEJ

jak_dbac_o_dobrostan_psychiczny

Jak dbać o dobrostan psychiczny?

Pięć kroków do dobrostanu psychicznego. Ponad 27% dorosłych Europejczyków doświadcza przynajmniej jednego z przejawów złego stanu zdrowia psychicznego w ciągu roku. Podobnie sytuacja wygląda na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie systematycznie rośnie liczba osób leczonych z powodu zaburzeń psychicznych. W naszym kraju liczbę dorosłych chorych na depresję szacuje się na 766 tys. Liczbę osób cierpiących na
CZYTAJ WIĘCEJ

image-29

Poszukiwanie wsparcia jest oznaką siły.

Kiedy skorzystać z usług psychologa? Kiedy jest ten dobry moment? Możemy korzystać z usług psychologa, dentysty, ortopedy, lub logopedy, wtedy, gdy coś sprawia nam ból i jest dla nas naglącym problemem, którego rozwiązanie przyniesie nam ulgę. Możemy odnieść korzyść ze spotkania także wtedy, gdy nie cierpimy z powodu bólu, panujemy nad sytuacją, ale wiemy, że
CZYTAJ WIĘCEJ